O mně

Ahoj, jmenuji se Hana a jsem moc ráda, že si se rozhodla nebo uvažuješ o mém oblečení.

Nejdříve bys měla vědět, že vše šijeme u nás ve Východních Čechách, oblečení je celé individuální ruční práce, o kterou se stará několik mých švadlenek, jsou to všechno matky, ženy s dlouholetou zkušeností a praxí v oboru, takže je o každý kousek pečlivě postaráno. Látky nakupujeme v EU s certifikacemi a atestacemi, jsou kvalitní, oblečení vydrží a když se o něj budeš pěkně starat, bude ti dělat radost dlouhá léta.

Takže DÍKY, za to, že jsi zde, bez tebe by to nešlo!

 

A pokud se chceš dozvědět více, tak tady je toho trochu víc.

 

TORSOLO a jak vzniklo

Jmenuji se Hana Sobotková a je mi 35 let (pozor, toto se každý rok mění) :) Jsem mámou dvou dětí, syna Honzíka a dcery Marušky. Bydlíme ve východních Čechách poblíž Pardubic.

Studium:
Už od dětství jsem se toužila stát módní návrhářkou, takže vybrat si SŠ nebyl problém. Mám vystudovanou střední průmyslovou školu textilní v Brně – obor módní návrhářství. Jelikož je to velice náročné povolání, hlavně na finance, a já chtěla mít v životě jistotu, šla jsem po maturitě na VŠ pedagogickou do Hradce Králové, kde jsem vystudovala učitelství pro SŠ v oboru výtvarná výchova (to je má kreativní a umělecká stránka, které jsem se nechtěla vzdát) a informační technologie (to je ta jistota).

Práce:

Po studiu jsem nastoupila do školství jako učitelka SŠ až do doby, kdy jsem otěhotněla a zůstala na mateřské dovolené. V době, kdy byl synovi rok a začali jsme mu dělat pokojíček, přišel ten zlom a já se vrátila za šicí stroj – nejdříve to byly dekorace do pokojíčků, polštářky, deky, mantinely a hlavně textilní koše. Věci jsem vystavila na Fler a byl o ně zájem, tady spousta tvůrců jistě chápe tu obrovskou radost, která vás naplňuje, když si někdo koupí vaši věc a líbí se mu.
Postupem času, kdy jsem šila oblečení pouze na syna, byly ohlasy z mého okolí, proč nešiju oblečení i pro ně, že by si taky rádi koupili mé věci. Této myšlence jsem se dlouho bránila a nechtěla dělat oblečení, ale ten stav vás dostihne a vy se mu neubráníte. Z dětského se najednou stalo dámské, protože maminky chtějí taky takové šaty, taky takové tričko a bylo to. O ty nejlepší věci si lidé řeknou sami.

A tak je tu TORSOLO v podobě, jaké ho znáte teď.

Skloubit práci s dvěma malými dětmi, domácností, zahradou a mužem je velice náročné. Proto, když jsem otěhotněla podruhé, jsem si našla pomoc. Nechtěla jsem se vzdát něčeho, co mám tak ráda a naplňuje mě a zároveň zanedbávat svou rodinu. Takže mám paní, která mi pomáhá se šitím a bez ní bych to v současné době a s tím množstvím nezvládla. 
Té práci se věnujete neustále – komunikace s lidmi, vyřizování objednávek, hledání vhodných materiálů, to vše zabere spoustu času a dělám to neustále v průběhu dne, když je chvilka klidu. Šiju, když je syn ve školce a dcera spinká, nebo večer, když děti spí.

Jak to vše vzniká?

Je toho spousty, někdy vidím materiál a hned si představím, co z něj bude. Jindy si o něj zákazníci řeknou sami, co jim chybí a potřebují. Snažím se sledovat trendy, prohlížím různé webové stránky, ale především dbám na pohodlnost. Ráda tvořím oblečení pro „krásnou ženu“ – ve smyslu, že každá žena se chce cítit pohodlně, ale přesto být krásná a sexy. A já bych ráda, aby takové mé oblečení bylo. Pokud si obléknete Torsolo, chci, abyste se cítila jako v pohodlných teplákách na gumu, když sedíte doma na zahradě, ale zároveň se cítila krásně a dokonale jako v plesových šatech.

Náš TOP výrobek?

Určitě jsou to mé šaty TRINITI, ty jsou se mnou od začátku tvorby dámského oblečení a moc dobře se prodávají. Zákaznicemi jsou velice oblíbené. Já jich mám také několik. Jsou volnějšího střihu, s libovolnou délkou rukávu. Vzadu na zádech mají sklad, který pěkně zakryje zadeček a je to něco jiného. Mají kapsy ve švu, protože mobil a klíče nosíme všude a s dětmi musíte mít všechny ty kamínky a drobnosti „Mami schovej mi to“ kam dát. Takže určitě jsou to naše šaty TRINITI. Osobně mám nejraději ¾ rukáv, můžete je pak nosit celý rok – s bundičkou, svetříkem nebo bez. Kecky, žabky, ale i střevíčky nejsou problém, takže záleží, jak si je „vytuníte“. Celoroční záležitost pro krásnou ženu. Na ně jsem hrdá, jelikož jsou naše opravdu od začátku do konce a budou s námi stále.

Jaké jsou další plány?

Ráda bych více jezdila s oblečením na trhy, jarmarky a potkávala se s lidmi osobně. Ta jejich okamžitá zpětná vazba mě strašně nabíjí, posiluje a posunuje do další práce. Když mi paní řekne: „Já jsem sem přijela jen kvůli vám“, to je pro mě nejvíc a vím, že to má smysl. Můj sen je vybudovat lokální českou značku, kam se budou ženy (později třeba i muži) rádi vracet a můj koníček se tím stane i mou prací.

Můžete si někde naše zboží vyzkoušet?

Ano! Můžete se po předchozí domluvě (přeci jen jsem stále matka na mateřské) stavit v našem krámku v Přelouči a zboží si vyzkoušet.