O mně, o nás, o firmě....

Ahoj, jmenuji se Hana a jsem moc ráda, že si se rozhodla nebo uvažuješ o mém oblečení.

Nejdříve bys měla vědět, že vše šijeme u nás ve Východních Čechách, oblečení je celé individuální ruční práce, o kterou se stará několik mých švadlenek, jsou to všechno matky, ženy s dlouholetou zkušeností a praxí v oboru, takže je o každý kousek pečlivě postaráno. Látky nakupujeme v EU s certifikacemi a atestacemi, jsou kvalitní, oblečení vydrží a když se o něj budeš pěkně starat, bude ti dělat radost dlouhá léta.

Takže DÍKY, za to, že jsi zde, bez tebe by to nešlo!

 

A pokud se chceš dozvědět více, tak tady je toho trochu víc.

 

TORSOLO a jak vzniklo

Jmenuji se Hana Sobotková a je mi 35 let (pozor, toto se každý rok mění) :) Jsem mámou dvou dětí, syna Honzíka a dcery Marušky. Bydlíme ve východních Čechách poblíž Pardubic.

Studium:
Už od dětství jsem se toužila stát módní návrhářkou, takže vybrat si SŠ nebyl problém. Mám vystudovanou střední průmyslovou školu textilní v Brně – obor módní návrhářství. Jelikož je to velice náročné povolání, hlavně na finance, a já chtěla mít v životě jistotu, šla jsem po maturitě na VŠ pedagogickou do Hradce Králové, kde jsem vystudovala učitelství pro SŠ v oboru výtvarná výchova (to je má kreativní a umělecká stránka, které jsem se nechtěla vzdát) a informační technologie (to je ta jistota).

Práce:

Po studiu jsem nastoupila do školství jako učitelka SŠ až do doby, kdy jsem otěhotněla a zůstala na mateřské dovolené. V době, kdy byl synovi rok a začali jsme mu dělat pokojíček, přišel ten zlom a já se vrátila za šicí stroj – nejdříve to byly dekorace do pokojíčků, polštářky, deky, mantinely a hlavně textilní koše. Věci jsem vystavila na Fler a byl o ně zájem, tady spousta tvůrců jistě chápe tu obrovskou radost, která vás naplňuje, když si někdo koupí vaši věc a líbí se mu.
Postupem času, kdy jsem šila oblečení pouze na syna, byly ohlasy z mého okolí, proč nešiju oblečení i pro ně, že by si taky rádi koupili mé věci. Této myšlence jsem se dlouho bránila a nechtěla dělat oblečení, ale ten stav vás dostihne a vy se mu neubráníte. Z dětského se najednou stalo dámské, protože maminky chtějí taky takové šaty, taky takové tričko a bylo to. O ty nejlepší věci si lidé řeknou sami.

A tak je tu TORSOLO v podobě, jaké ho znáte teď.

Skloubit práci s dvěma malými dětmi, domácností, zahradou a mužem je velice náročné. Proto, když jsem otěhotněla podruhé, jsem si našla pomoc. Nechtěla jsem se vzdát něčeho, co mám tak ráda a naplňuje mě a zároveň zanedbávat svou rodinu. Takže mám paní, která mi pomáhá se šitím a bez ní bych to v současné době a s tím množstvím nezvládla. 
Té práci se věnujete neustále – komunikace s lidmi, vyřizování objednávek, hledání vhodných materiálů, to vše zabere spoustu času a dělám to neustále v průběhu dne, když je chvilka klidu. Šiju, když je syn ve školce a dcera spinká, nebo večer, když děti spí.

Jak to vše vzniká?

Je toho spousty, někdy vidím materiál a hned si představím, co z něj bude. Jindy si o něj zákazníci řeknou sami, co jim chybí a potřebují. Snažím se sledovat trendy, prohlížím různé webové stránky, ale především dbám na pohodlnost. Ráda tvořím oblečení pro „krásnou ženu“ – ve smyslu, že každá žena se chce cítit pohodlně, ale přesto být krásná a sexy. A já bych ráda, aby takové mé oblečení bylo. Pokud si obléknete Torsolo, chci, abyste se cítila jako v pohodlných teplákách na gumu, když sedíte doma na zahradě, ale zároveň se cítila krásně a dokonale jako v plesových šatech.

Náš TOP výrobek?

Určitě jsou to mé šaty TRINITI, ty jsou se mnou od začátku tvorby dámského oblečení a moc dobře se prodávají. Zákaznicemi jsou velice oblíbené. Já jich mám také několik. Jsou volnějšího střihu, s libovolnou délkou rukávu. Vzadu na zádech mají sklad, který pěkně zakryje zadeček a je to něco jiného. Mají kapsy ve švu, protože mobil a klíče nosíme všude a s dětmi musíte mít všechny ty kamínky a drobnosti „Mami schovej mi to“ kam dát. Takže určitě jsou to naše šaty TRINITI. Osobně mám nejraději ¾ rukáv, můžete je pak nosit celý rok – s bundičkou, svetříkem nebo bez. Kecky, žabky, ale i střevíčky nejsou problém, takže záleží, jak si je „vytuníte“. Celoroční záležitost pro krásnou ženu. Na ně jsem hrdá, jelikož jsou naše opravdu od začátku do konce a budou s námi stále.

Jaké jsou další plány?

Ráda bych více jezdila s oblečením na trhy, jarmarky a potkávala se s lidmi osobně. Ta jejich okamžitá zpětná vazba mě strašně nabíjí, posiluje a posunuje do další práce. Když mi paní řekne: „Já jsem sem přijela jen kvůli vám“, to je pro mě nejvíc a vím, že to má smysl. Můj sen je vybudovat lokální českou značku, kam se budou ženy (později třeba i muži) rádi vracet a můj koníček se tím stane i mou prací.

Můžete si někde naše zboží vyzkoušet?

Ano! Můžete se po předchozí domluvě (přeci jen jsem stále matka na mateřské) stavit v našem krámku v Přelouči a zboží si vyzkoušet.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení